Воркшоп у м. Київ з ознайомлення із результатами проекту «EAST AVERT»

В рамках Спільної операційнї програми Румунія-Україна-Республіка Молдова 2007-2013, в м. Київ 28 листопада відбувся другий Воркшоп із зацікавленими сторонами по проекту «Попередження і захист від паводків в верхніх басейнах річок Сірет і Прут, шляхом впровадження сучасної системи моніторингу з автоматичними станціями – EAST AVERT» MIS ETC 966.
В рамках зазначеного заходу було розглянуто наступні питання:
– Транскордонний проект тристоронньої співпраці по захисту від паводків; цілі та результати;
– Інтегровані системи прогнозування паводків та попередження в верхніх басейнах Прута і Сірета;
– Спільна методологія по картуванню ризиків і небезпек паводків в верхніх басейнах Прута і Сірета;
– Виконання Дністровсько-Прутським БУВР заходів передбачених
великомасштабним міжнародним проектом “Попередження і захист від паводків в верхніх басейнах річок Сірет і Прут, шляхом впровадження сучасної системи моніторингу з автоматичними станціями – EAST AVERT”;
– Комплексне рішення для прогнозування та оцінки ризиків повеней, реалізоване в рамках проекту EAST AVERT;
– Моделююча система, розроблена в Україні в рамках проекту EAST AVERT, для прогнозування паводків і зонування паводкових затоплень;
– Просторове моделювання зон затоплення та аналіз можливих наслідків паводків і повеней засобами ГІС;
– Обговорено питання вдосконалення двостороннього співробітництва між двома країнами (Регламенти взаємодії) та питання сталого розвитку результатів проекту, тощо.
Нагадаємо, що для вирішення проблем попередження та захисту від руйнівної дії паводків, підвищення готовності до надзвичайних ситуацій спричинених стихійними явищами пов’язаних з водним фактором, створена спільна міжнародна програма “Румунія-Україна-Республіка Молдова 2007-2013”. В рамках зазначеної програми Дністровсько-Прутським БУВР спільно з партнерами із України, Румунії та Республіки Молдова реалізовувався великомасштабний проект ”Попередження і захист від паводків в верхніх басейнах річок Сірет і Прут, шляхом впровадження сучасної системи моніторингу з автоматичними станціями – EAST AVERT”.
В рамках зазначеного проекту створено інформаційно-аналітичну систему, з міждержавним доступом до засобів відображення і аналізу гідрологічної ситуації в басейнах річок Прут та Сірет; проведено оцінку можливих наслідків паводкового затоплення та картування ризиків життєдіяльності і господарювання на основі даних автоматизованої системи моніторингу та результатів прогнозного моделювання гідрологічних процесів у відповідності з вимогами та стандартами, прийнятими для міжнародних інформаційних систем; створено систему оперативного інформування та попередження населення та органів влади про загрозу виникнення можливих паводків, тощо.
Окрім того, під час другого Воркшопу, представниками від України, Румунії та Республіки Молдова, було обговорено питання обміну даними в рамках функціонування транскордонної гідрометеорологічної системи та діючих Регламентів співробітництва між країнами.

east-avert

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>